به گزارش خبرنگار نگاه آبیک؛ منوچهر حبیبی امروز(دوشنبه) در جلسه دیدار مسئولین و موکب‌داران با نماینده‌ ولی‌فقیه استان قزوین اظهار کرد: پیاده روی اربعین تجلی زیبایی واقعه کربلا است و این زیبایی است که دین پیامبر را جهانی می‌کند. معاون سیاسی استاندار قزوین اذعان کرد: مدیران و دستگاه‌های اداری استان و مردم پای کار هستند و […]

به گزارش خبرنگار نگاه آبیک؛ منوچهر حبیبی امروز(دوشنبه) در جلسه دیدار مسئولین و موکب‌داران با نماینده‌ ولی‌فقیه استان قزوین اظهار کرد: پیاده روی اربعین تجلی زیبایی واقعه کربلا است و این زیبایی است که دین پیامبر را جهانی می‌کند.

معاون سیاسی استاندار قزوین اذعان کرد: مدیران و دستگاه‌های اداری استان و مردم پای کار هستند و ۸۵موکب ساماندهی شده که امکان افزایش موکب‌ها نیز وجود دارد.

وی گفت: تاکنون ۱۶هزار و ۸۰۰ قزوینی در سامانه سماح ثبت نام کرده‌اند که ممکن است به ۳۰هزار نفر برسد و تاکنون سه جلسه ستاد اربعین در استانداری تشکیل‌ شده‌ و ۱۳کمیته در حوزه‌های زیرساخت، حمل و نقل، آموزش و بهداشت درمان تشکیل شده‌ است؛ همچنین ۳۵کمیته موضوعات اربعین را دنبال می‌کنند.

حبیبی ادامه داد: استان قزوین امسال در شهر مهران معین شده و خدمات پررنگ‌تری نسبت به سال‌های گذشته ارائه خواهد کرد؛ فرماندهی و انسجام در حوزه دستگاه‌های اداری و مردم هماهنگ شده‌ و کمک خصوصی و عمومی در اختیار زائرین قرار می‌گیرد.

این مسئول افزود: امسال مناطق آوج و آبگرم در استان قزوین با همکاری مجموعه پلیس راه، فرمانداری شهرستان و راهداری استان میزبان زائرین خواهد بود.

وی یادآور شد: ماشین آلات به کشور عراق اعزام شده‌ و همچنین اقلام اساسی و خدمات بازرگانی با هماهنگی مجموعه، دوره‌های آموزشی، نظارتی، امنیتی و بهداشتی برای موکب‌داران در نظر گرفته‌ شده‌ است.

معاون سیاسی استاندار قزوین بیان کرد: شبکه‌ حمل و نقل استان در سال جاری از سوی وزارت حمل‌ونقل کشور در مرز مهران مستقر است، در نتیجه استان قزوین مشکلات حمل‌ونقل نخواهد داشت.

این مسئول در پایان گفت: ورزشکاران استان قزوین در عرصه‌ دومیدانی از قزوین به سمت کربلا حرکت خواهند کرد که این مسئله پیام آور خوبی از استان قزوین خواهد بود.

۷۰اتوبوس از قزوین به کشور عراق اعزام می‌شود

علی فرخزاد در ادامه این جلسه اظهار کرد: ماشین‌آلات سنگین برای دسترسی راه و پارکینگ در داخل و خارج استان هماهنگ شده‌ است اما متاسفانه در سال جاری به علت اعزام ماشین‌آلات به استان لرستان مشکلات کمبود ماشین‌‌آلات وجود دارد.

وی افزود: ۱۰مهرماه سال جاری ماشین‌آلات سردخانه‌ای، تصفیه آب، آمبولانس، آتش نشانی و ۷۰اتوبوس به کشور عراق اعزام خواهند شد.

معاون عمرانی استاندار قزوین اذعان کرد: کمیته امینتی راه و زیر ساخت مانند پلیس راه، هلال احمر، اورژانس و آتش‌نشانی یک هفته قبل و بعد از ایام پیاده‌روی آماده‌ خدمت‌رسانی به زائرین هستند.

این مسئول گفت: سرویس‌دهی ماشین‌آلات و ماشین ذخیره توسط شهرداری در طول مسیر تعبیه شده‌است و همچنین مجتمع‌ها، ستادها و مساجد استان‌های رابط مرزی آماده‌ پذیرایی از زائرین در صورت لزوم هستند و در صورت نیاز بیمارستانی با ظرفیت ۴۵تخت آمادگی اعزام دارد.

انتهای پیام/