به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر نگاه آبیک؛ سالانه میلیون‌ها زائر عاشق از سراسر جهان به عشق امامشان راهی کربلا می‌شوند. زیارت امام حسین(ع) به حدی گره گشای دل است که هر زائری بی‌اختیار خود را به این آستان می‌رساند بی‌اختیار در حرم یار فقط حسین می‌گوید و فقط حسین می‌بیند. آنقدر حرف برای گفتن و […]

به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر نگاه آبیک؛ سالانه میلیون‌ها زائر عاشق از سراسر جهان به عشق امامشان راهی کربلا می‌شوند. زیارت امام حسین(ع) به حدی گره گشای دل است که هر زائری بی‌اختیار خود را به این آستان می‌رساند بی‌اختیار در حرم یار فقط حسین می‌گوید و فقط حسین می‌بیند. آنقدر حرف برای گفتن و آنقدر درد و دل زیاد است که گاهی تمام فرصت زیارت می‌شود زیارت امام حسین(ع) و حتی شاید بسیاری از کربلا اولی‌ها نداند با ورود به محل ضریح امام حسین(ع) زیارت ایشان و دو فرزندشان نصیب دعوت شدگان خوشبخت می‌شود.

وجود مطهر حضرت علی اکبر(ع) در داخل حرم مطهر حضرت سید‌الشهدا(ع) در کربلا و کنار قبر مطهر پدرشان به خاک سپرده شده‌ است دقیقاً قسمت زیر پای حضرت مشخصاً قسمتی که درب ورود به ضریح وجود دارد؛ آنجا قبر حضرت علی اکبر (ع) رعنای ۱۸ ساله امام حسین است.

اگر زیارت نصیبتان شد، هرگز قرائت زیارت حضرت علی اکبر(ع) را از یاد نبرید زیارتی که در آن با شبیه‌ترین خلق به رسول خدا(ص) می‌گویی: «ای فرزند رسول خدا و ای فرزند جانشین رسول خدا و ای فرزند دختر رسول خدا، سلام بر تو و رحمت و برکات خدا بر تو باد، هر دم که خورشید طلوع و غروب کند. سلام بر تو و رحمت و برکات خدا بر تو باد.
پدر و مادرم فدای تو ای سربریده و ای کشته بی گناه ، پدر و مادرم فدای خون تو که به سوی حبیب خدا( پیامبر) اوج گرفت. پدر و مادرم فدای تو که پدرت تو را ( مانند هدیه ای گران‌بها) با دستان خود ( برای خدا) تقدیم کرد در حالیکه بر تو می‌گریست و دل می‌سوزاند و خون تو را به سوی آسمان می‌پاشید و قطره‌ای از آن باز نمی‌گشت و پدرت از گریه آرام نگرفت هنگامی که تو را وداع می‌گفت. پس جایگاه شما نزد خدا، با پدران و مادرانتان، در بهشت و برخوردار از نعمت‌های بهشتی است. از آنکه تو را کشت و تو را سر برید، به سوی خدا دوری می‌جویم.
سلام خدا و رحمت و برکات او و سلام فرشتگان مقرب و پیامبران و بندگان شایسته خدا بر تو ای مولا و فرزند مولای من. درود خدا بر تو بر عترت و خاندان و پدران و فرزندان و مادران تو که شایسته و نیک بودند و خداوند هر گونه پلیدی را از آنان دور ساخت و آنان را پاکیزه وطاهر گردانید. سلام بر تو ای فرزند رسول خدا و ای فرزند امیرالمؤمنین و ای فرزند حسین بن علی و رحمت و برکات خدا بر تو.
خداوند لعنت کند کسی که با تو جنگید و کسی که حق شما را نادیده گرفت و شما را کشت. و تمام رفتگان و زندگان آنان را خدا لعنت کند. جانم به فدای شما و مرقد شما. درود و سلام فراوان خدا بر شما باد.
درود خدا بر تو ای ابالحسن ، پدر و مادرم به فدایت، به سوی تو آمدم و تو را زیارت می کنم و از جنایتهایی که بر نفس خود روا داشته ام و گناهانی که بر دوش خود حمل کرده ام به تو پناه می آورم.از خداوند که ولی تو و ولی من است می خواهم تا بهره مرا از زیارتت نجات از آتش دوزخ قرار دهد».

«السَّلام عَلیکَ یا ابنَ رَسُولِ اللهِ وَ رَحمهُ اللهِ وَ بَرَکاتُُهُ وَ ابنُ خَلیفَهِ رَسُولِ اللهِ و ابن بِنتَ رَسُولِ اللهِ وَ رَحمَهُاللهِ وَ بَرَکاتُهُ مُضاعَفَهً کُلَّما طَلَعَتِ الشَّمسُ أَو غَرَبَت السَّلامُ عَلیکَ وَ رَحمهُ اللهِ وَ بَرَکاتُهُ.
بِأَبی أَنتَ وَ أُمّی مِن مَذبُوح وَ مَقتُولٍ مِن غَیرِ جُرمٍ بِأَبی وَ أُمّی دَمُکَ المُرتَقی بِهِ إلی حَبیبِ اللهِ بِأَبی أَنتَ وَ أُمّی مِن مُقَدَّمٍ بَینَ یدَی أَبیکَ یحتَسِبُکَ وَ یبکی عَلَیکَ مُحترقاً عَلیکَ قَلبُهُ یرفَعُ دَمَکَ ألی عِنانِ السَّماءِ لا یرجَعُ مِنهُ قَطرَهٌ وَ لا تَسکُنُ عَلیکَ مَن أَبیکَ زَفرَهٌ حینَ وَ دَّعَکَ لِلفِراقِ فَمَکانُکُما عِندَاللهِ مَعَ آبائِکََ الماضینَ وَ مَعَ أُمَّهاتِکَ فی الجِنانِ مُنَعَّمینَ أَبرَأُ إلی اللهِ مِمَُن قَتَلَکَ وَ ذَبَحَکَ.

سَلامُ اللهِ وَ سَلامُ مَلائِکَتِهِ المُقَرَّبینَ وَ أنبِیائِهِ المُرسَلینَ وَعِبادِهِ الصالِحینَ عَلیکَ یا مَولای وَ ابنَ مَولای وَ رَحمَهُ اللهِ وَ بَرکاتُهُ .
صَلی اللهُ عَلیکَ وَ عَلی عِترَتَکَ وَ أَهل بَیتِکَ وَ آبائِکَ وَ أَبنائِکَ وَ أُمَّتهاتِکَ الأَخیارِ الأَبرارِ الَّذینَ أَذهَبَ اللهُ عَنهُمُ الرِّجسَ وَ طَهَّرَهُم تَطهیراً.
السَّلامُ عَلیکَ یا ابنَ رَسُولِ اللهِ وَ ابنَ أَمیرِالمُؤمِنینَ وَ ابنَ الحُسینِ ابنِ عَلِی وَ رَحمَهُ اللهِ وَ بَرَکاتُهُ.
لَعَنَ اللهُ قاتِلَکَ وَ لَعنَ الله ُمَنِ استَخَفَّ بِحَقِّکُم وَ قَتََلَکُم وَ لَعَنَ مَن بَقِی مِنهُم وَ مَن مَضی نَفسی فِداؤُکُم وَ لِمَضجَعِکُم صَلَّی اللهُ عَلیکُم وَ سَلَّمَ تَسلیماً کَثیراً.

صَلَّی اللهُ عَلیکَ یا أَبا الحَسَنِ. (سه بار)
بِأَبی أَنتَ وَ أُمی أَتیتُکَ زائِراً وافِداً عائِذاً مِمّا جَنَیتُ عَلی نَفسی وَ احتَطَبتُ عَلی ظَهری أَسأَل اللهَ وَ وَلیی أَن یجعَلَ حَظّی مِن زِیارَتِکَ عِتقَ رَقبَتی مِنَ النّارِ».

انتهای پیام