به گزارش خبرنگار سیاسی نگاه آبیک، استاندار قزوین با صدور بیانیه ای ضمن محکوم نمودن اعلام بیت المقدس از سوی رییس جمهوری آمریکا به عنوان پایتخت رژیم اشغالگر قدس،این حرکت را نقض آشکار قطعنامه های بین المللی خواند. متن کامل بیانیه عبدالمحمد زاهدی که روز شنبه صادر شده، به شرح زیر است: تصمیم تحریک آمیز،غیرمنطقی […]

به گزارش خبرنگار سیاسی نگاه آبیک، استاندار قزوین با صدور بیانیه ای ضمن محکوم نمودن اعلام بیت المقدس از سوی رییس جمهوری آمریکا به عنوان پایتخت رژیم اشغالگر قدس،این حرکت را نقض آشکار قطعنامه های بین المللی خواند.

متن کامل بیانیه عبدالمحمد زاهدی که روز شنبه صادر شده، به شرح زیر است:
تصمیم تحریک آمیز،غیرمنطقی و متفرعنانه ترامپ رئیس جمهور آمریکا درخصوص اعلام بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم اشغالگر قدس،حرکتی ضدانسانی و نقض آشکار قطعنامه‌های بین المللی است که موج مخالفت ها را در سرتاسر کشورهای جهان بویژه ملت های مسلمان برانگیخت و بیش از گذشته شعار وحدت و همدلی را در بین ملت های آزاده و امت محمدی(ص)به عنوان یک ضرورت اولیه و خمیرمایه حرکت های اثربخش مطرح و بر سر زبان ها انداخت.
در بخش بعدی این بیانه آمده است: اکنون بر همه دولت ها،جریان ها و جمعیت های اسلامی لازم است تا فارغ از اختلافات فرقه ای، دست از نظاره‌گری بردارند و با اتحاد و همبستگی در مقابل فزون خواهی های رژیم جعلی صهیونیستی و استکبار جهانی بایستند.
در قسمت دیگری از این بیانیه آورده شده است: اینجانب ضمن محکومیت این تصمیم خودسرانه، نابخردانه و ضدانسانی رئیس جمهور آمریکا، امیدوارم همه دولت های مستقل، شخصیت های ذی نفوذ، نویسندگان و آزادیخواهان، روشنفکران متعهد و مردمی، جریان های مختلف سیاسی،فرهنگی و اجتماعی در سراسر گیتی بویژه در بین ملت های آزاده و مسلمان، این فرصت و شرایط پیش آمده را مغتنم بشمارند و مساله قدس را در دستور کار دایمی خویش قرار داده و اجازه ندهند، اختلافات فرقه ای و منطقه ای غبار فراموشی بر مساله فلسطین و قدس شریف بنشاند.
در پایان این بیانیه نیز آمده است: آزادسازی قدس شریف و مسجدالاقصی به عنوان قبله اول مسلمانان آرزوی هر مسلمان شریف و انسان آزاده ای است که باید در جهت تحقق این آرمان فلسطینیان و امت اسلامی گام های اساسی تری برداشته شود.

انتهای پیام/