به گزارش خبرنگار نگاه آبیک؛ امروزه جولان بی‌حجابی و بد حجابی از پشت ویترین‌های مغازه به کوچه‌ها و خیابان‌ها رسیده است. مانکن‌های باربی با حجابی برگرفته از غرب در ویترین اکثر بوتیک‌ها و لباس فروشی خود نمایی می‌کند و در جامعه اسلامی و شهر ما دیدن چنین مناظری اصلا جالب نیست و به سادگی می‌توان فهمید […]

به گزارش خبرنگار نگاه آبیک؛ امروزه جولان بی‌حجابی و بد حجابی از پشت ویترین‌های مغازه به کوچه‌ها و خیابان‌ها رسیده است.

مانکن‌های باربی با حجابی برگرفته از غرب در ویترین اکثر بوتیک‌ها و لباس فروشی خود نمایی می‌کند و در جامعه اسلامی و شهر ما دیدن چنین مناظری اصلا جالب نیست و به سادگی می‌توان فهمید دشمن در جنگ نرم خود چقدر حساب شده عمل کرده است و جالب آن است که بدانید مسئولین شهر تا کنون اهتمامی ویژه و برخوردی قاطع با این فروشندگان نداشته و آنها را به حال خود رها کرده‌اند.

IMG_20170228_184508

اکنون ایام خرید نوروزی است و اگر دقایقی چند هم در بازار آبیک قدم بگذارید؛ خواهید دید حضور مد در ویترین مغازه‌ها فصل جدیدی را آغاز کرده است. عده‌ای تنها شاهد و بیننده‌ی مانتوهای قد و نیم قد شده‌اند و عده‌ای دیگر با هیجان خرید می‌کنند.

یکی از خانواده‌های شهدا در گفت وگو با خبرنگار نگاه آبیک؛ با اشاره به اینکه این نوع پوشش در دین و عرف ما هیچ جایگاهی ندارد، مطرح کرد: بی‌گمان تاکید و مطالبه‌ی دین مبین اسلام بر حفظ عفت و وقار در پوشش بهترین ضامن حفظ کرامت زن ایرانی است که متاسفانه در امروزه زمان دیگر به آن توجه نمی‌شود.

یکی از خواهران شهید با انتقاد از عدم نظارت بر ویترین‌های لباس‌فروشی‌ها، متذکر شد: لباس‌ها در تن مردم جامعه معقول و مطابق عرف نیستند ولی تا وقتی در تن مانکن‌ها هستند ظاهراً اشکالی بر آنها وارد نیست! مانکن‌هایی که الگویی برای نوع پوشش ما هستند و ژست برخی از این مانکن‌ها و حالت‌هایی که ساخته شده یا قرار گرفته‌اند به اندازه‌ای نامتعارف و زشت است که حتی نمی‌شود ایستاد و به آن نگاه کرد.

وی یکی از خواسته‌های خانواده شهدا در آبیک را احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر دانست و تصریح کرد: تاکید دین بر امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یکی از مهم‌ترین ارکان دینی که امروزه از آن کمتر یاد می‌شود و یا می‌توان گفت که دیگر اصلا از آن یاد نمی‌شود.

یکی از جوانان آبیکی گفت: همانطور که رهبر انقلاب گفته‌اند بد حجاب‌ها فقط نقص ظاهری دارند و خیلی از ما نیز مشکل داریم و گاهی نداشتن حجاب به دلیل عدم آگاهی است نه کاری که برخلاف دینشان باشد.

وی با اشاره به اینکه زن محجبه فرزندان باحجاب تربیت می‌کند، گفت: بانویی که به صورت برهنه در جامعه ظاهر شود باعث آلودگی و فساد می‌شود.

این جوان آبیکی در پایان با اشاره به توطئه دشمنان اسلام جهت زدن عفت و پاکدامنی بانوان جوامع اسلامی، بیان داشت: حفظ حجاب از مهم‌ترین راهکارهای مقابله با مظاهر بی‌دینی است.

IMG_20170228_185842

یکی از فرهنگیان آبیکی نیز با انتقاد از بازرسین اصناف و ادارات مربوطه، مطرح کرد: عدم نظارت درست و صحیح بر پوشش بانوان ایرانی باعث شده تا برخی طراحان غرب زده تولیداتی داشته باشند که هیچ گونه تناسبی با فرهنگ ایرانی اسلامی نداشته باشند.

وی با اشاره به اینکه یکی از مشکلات هر ساله امروزه در شهر آبیک و اکثر شهرهای کشور به جای اینکه یافتن لباس برای بدحجابان سخت باشد یافتن لباسی مناسب که در شان یک بانوی ایرانی و اسلامی باشد سخت‌تر است.

یکی از بانوان آبیکی در گفت وگو با خبرنگار نگاه آبیک؛ تصریح کرد: آبیک تبدیل به شهری شده که جوانانش هر روز دنبال مد لباس و آرایش جدیدی هستند. ارزش‌ها تغییر کرده‌اند. چرا مسؤولین فرهنگی کاری نمی‌کنند.

وی افزود: واقعا چرا باید خوهران و مادرانمان با لباس و ظاهری نامتعارف در خیابان‌ها طنازی کرده و روسری‌هایشان به زور خودشان را برسر آنها نگه داشته باشند؟

این بانوی آبیکی با انتقاد از لباس‌های پشت نوشته‌دار، گفت: تبلیغات لباس‌های زنانه شکل جدیدی به خود گرفته است. تبلیغاتی که بیشترین چیزی را که نشان می دهد ترویج بی‌حجابی است. تبلیغاتی که فروشندگان لباس با استفاده از آن‌ها می‌خواهند به هر صورتی شده جنس خودشان را برای مخاطب جلوه دهند.

یکی از مادران محجبه آبیکی در گفت وگو با خبرنگار نگاه آبیک؛ با بیان اینکه یکی از عوامل حجاب گریزی در جامعه بی‌تفاوتی خانواده ها به این موضوع مهم است خاطرنشان کرد: بی‌تفاوتی صدا و سیما نسبت به این مسئوله مهم فرهنگی گاها موجب شیوع بدحجابی می‌شود به طوری که در اکثر مواقع با تولید برنامه‌ها و فیلم‌ها زمینه‌ساز بدحجابی در جامعه می‌شوند.

وی با تأکید بر اینکه گاهی اوقات افرادی را در آیین‌ها و میهمانی‌ها مشاهده می‌کنیم که با پوششی نامناسب و نابه‌هنجار در اجتماع حاضر می‌شوند که زیبنده جامعه اسلامی نیست، عنوان کرد: بازار لباس ما مملو از مد و الگوهای غربی است و کمتر لباسی متناسب با فرهنگ ایرانی اسلامی در بازار یافت می‌شود زیرا به فکر تولید نبودیم و از مسئولان از تولیدات داخلی حمایت نکرده‌اند.

یکی دیگر از بانوان آبیکی نیز در گفت وگو با خبرنگار نگاه آبیک؛ با تأکید بر اینکه متأسفانه امروز با پدیده بی‌حجابی در شهر خودمان برخوردی نمی‌شود و وجود لباس‌ها و مانکن‌ها در بازار و مغازه‌ها هیچگونه تناسبی با دین و دیانت ندارند و هیچ برخوردی هم با آن‌ها صورت نمی‌گیرد، متذکر شد: متأسفانه وضعیت حجاب در شهر آبیک بسیار نگران‌کننده است و پوشش‌های نامتعارف در شهر بسیار زیاد شده است.

وی افزود: رسانه‌های بیگانه فضای مجازی ورود کالاهای قاچاق؛ الگو قرار دادن سینما و بازیگران تلوزیونی؛ کم‌کاری خانواده‌ها در تربیت فرزندان از جمله عواملی است که امروز خیابان‌های ما به این شکل پر آمده است.

یکی از بانوان محجبه آبیکی در گفت وگو با خبرنگار نگاه آبیک؛ با اشاره به اهمیت نهادینه کردن حجاب در جامعه عنوان کرد: در مورد عفاف و حجاب باید همه احساس مسؤولیت نمایند و با غیرت دینی و ملی و مدیریت جهادی و نیز روحیه انقلابی وارد میدان شوند. باید با امر به معروف و نهی از منکر جامعه را از پوشش‌های غیرمتعارف پاک کنیم.

IMG_20170228_232812_498

وی با بیان حملات دشمن در جنگ نرم با کمک ابزارهایی مانند ماهواره و شبکه های مجازی، بیان داشت: شبکه‌های اجتماعی و ماهواره‌ها از جمله دلایل ترویج بدحجابی در جامعه است که با جنگ نرم و اجرای برنامه‌های موثر فرهنگی می‌توان اهداف شوم دشمن را خنثی کرد.

یکی از بسیجیان آبیکی نیز در گفت وگو با خبرنگار نگاه آبیک؛ با اشاره به اهمیت توجه به حجاب و فرهنگ از نگاه مقام معظم رهبری، تصریح کرد: مقام معظم رهبری زن را مظهر ظرافت، عفت و جمال آفرینش دانسته و می‌فرماید: اصلاح جامعه درگرو تقوای زن و محیط خانواده کلاس درس اوست.

وی با اشاره به مفهوم حجاب یادآور شد: حجاب به مفهوم مانع و حایل میان دو چیزاست، خواه آن دو چیز از امور مادی و اشیاء محسوب شود یا از امور معنوی و غیرمحسوس باشد و در مفهومی دیگر حجاب به معنای منع از وصول و رسیدن دو چیز به همدیگر است.

یکی دیگر از ساکنین شهر آبیک در گفت وگو با خبرنگار نگاه آبیک؛ با اشاره به فرمایشات رهبری متذکر شد: مقام معظم رهبری در جای دیگر زن را مربی بشر دانسته که می‌تواند با تربیت صحیح فرزندان امتی را بیمه کرده و رهایی بخشد. سلامت خانواده و نیز جامعه در گرو سلامت زن است.

این شهروند آبیکی اظهار داشت: جایگاه والای گوهرآفرینش زن اقتضا می‌کند که درصرف حجاب قرار گیرد تا ارزش‌های او حفظ شود و از همین روست که خداوند پوشش دینی را بر او واجب فرموده است؛ مانند مرواریدی که برای حفظ خود را درون صدف پنهان می‌کند.

وی با اعلام اینکه حجاب مصونیت زن است، گفت: حجاب موجب حفظ عفت و اعتقادات مذهبی زنان می‌شود و از هرگونه دست درازی به این قشر جلوگیری می‌کند.

یکی از کسبه شهر آبیک در گفت وگو با خبرنگار نگاه آبیک؛ با تأکید بر اینکه رعایت حجاب و عفاف یکی از نشانه‌های عبودیت و بندگی خداوند در عالم هستی است که اگر این بندگی به طور اکمل و احسن انجام پذیرد، نشان از تکریم انسان دارد، عنوان کرد: عفاف و حجاب یک امر فطری، یکی از شاخصه‌های جامعه دینی و از مصادیق ارزش‌های الهی است.

وی با اشاره به اینکه حجاب به هیچ وجه مزاحم و مانع فعالیت‌های سیاسی و اجتماعی و علمی محسوب نمی‌شود، بیان داشت: حجاب به معنای منزوی کردن زن نیست بلکه حجاب یاری‌رسان بانوان است تا بتوانند در کنار حضور اجتماعی به آن رتبه عالی و معنوی خود دست یابند.

این کسبه آبیکی در پایان گفت و گو با خبرنگار نگاه آبیک؛ حجاب و عفاف را به عنوان مستحکم‌ترین محافظ در جامعه برای زن و مرد مسلمان دانست و بیان داشت: حجاب و پوشش به عنوان یک تکلیف شرعی، تعیین کننده هویت انسانی و فراتر از آن معرف حیاء و عفاف برخاسته از فطرت ذاتی انسان است.

یکی از دانشجویان آبیکی نیز در این باره اظهار داشت: هر چقدر هم بی‌حجابی‌ها باشد باز هم کسانی هستند که چادر برایشان مهم است و یادگار حضرت زهرا را قبول داشته و از آن پاسداری می‌کنند.

وی افزود: هر چقدر هم تهاجم فرهنگی باشد و فشار بیاید تا چادر ما را بردارند ما هستیم و مقاومت می‌کنیم و هدف ما از شرکت در این است که بگوییم چادر و عفاف و حجاب که حضرت زهرا برای آن شهید شدند خواهد ماند و ما راه ایشان را ادامه خواهیم داد و همیشه ایستاده‌ایم.

یکی از پدران شهدای آبیک نیز در گفت وگو با خبرنگار نگاه آبیک؛ با اشاره به وضعیت بدحجابی در جامعه، گفت: چنین وضعیتی زیبنده مردم آبیک، نیست و خانواده های شهدا و مردم حزب الله بارها در این خصوص اعتراض کرده‌اند.

وی افزود: ما خانواده‌های شهدا با دیدن صحنه‌های بی‌حجابی داغ دلمان تازه می‌شود و جگرمان می‌سوزد، چرا کسی به این وضعیت رسیدگی نمی‌کند و همه مسئولان تقصیر را بر گردن دیگری می‌اندازد؟

یکی از مادران شهدای آبیک نیز تاکید کرد: خانواده‌های شهدا از کسانی که برای رفع بی‌حجابی تلاش نکنند ناراضی هستند؛ ما امروز حجت را با مسؤولین تمام می‌کنیم و آن‌ها را به خدا واگذار می‌کنیم؛ ما همه چیزمان را برای این انقلاب داده‌ایم و توقع داریم که مملکتمان اسلامی باشد.

مادر  شهید آبیکی در پایان اظهار کرد: شهدا برای حفظ حجاب و دفاع از ناموس و میهن به جبهه‌ها رفتند و جوانان می‌توانند با حفظ حجاب خود قدردان شهدا و خانواده‌هایشان باشند.

یکی از جوانان آبیکی در گفت وگو با خبرنگار نگاه آبیک؛ افزود: رسانه‌های بیگانه به طور شبانه روز در حال تخریب و تلاش برای گسترش فساد اخلاقی در جامعه هستند که باید مسئولان به این موضوع توجه داشته باشند چرا که خیلی از خانواده‌های شهدا از وضعیت کنونی بدحجابی و گسترش فساد اخلاقی در جامعه نگران هستند.

به گزارش نگاه آبیک؛ مسؤولین می‌توانند در این بازار شب عید با برپایی چادرهای امر به معروف و احیای گروه‌های آمرین به معروف در راستای انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر در خیابان‌های شهر آبیک اقدام کنند.

انتهای گزارش/